Giriş ve çıkış yasağı olan illerin güncel bilgisi açıklandı

Valiliklerin yeni tip korona virüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında verdiği son karar doğrultusunda, bazı illere girişler ve çıkışlar 14 Haziran tarihinden itibaren sınırlandırıldı. Yapılan açıklamalara göre il sınırları içerisinde yapılması planlanan eylem/etkinlikler ile bu eylemlere destek vermek amacıyla il sınırlarına gelen şahısların ve araçların il sınırları içerisine girişleri ve ilden aynı amaçla çıkışları yasaklandı. 

14 Haziran’dan başlamak üzere bazı kentlerde belli sürelerle uygulanacak giriş ve çıkış yasaklarına ait detaylar şu şekilde:

Edirne’de ve Tekirdağ’da 3 gün, 

Sakarya’da 5 gün,

Kırklareli’nde 6 gün,

Hakkari’de 2 gün,

Kocaeli, Mersin ve  Adana’da 15 gün,

boyunca giriş ve çıkış yasağı uygulanacak.

Valiliklerin Yasaklarla İlgili Açıklamaları Devam Ediyor

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre korona virüs salgını tedbirleri kapsamında Haziran ayı sonuna kadar 50 kişinin üzerindeki gösteri, açık hava toplantısı, uğurlama, çadır kurma gibi eylemleri yasaklandı.

Bitlis Valiliği, huzur ortamı, kamu düzeni ile kamu güvenliğinin sağlanması ve artan vakaların önlenmesi amacıyla il sınırları içinde toplantı, gösteri ve yürüyüşlerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Bursa valiliği 14-20 Haziran 2020 tarihleri arasında başka illerde yapılması planlanan eylem/etkinliklere ilden katılım sağlayacak grup ve şahıslara izin verilmemesine, 1-14 Temmuz 2020 tarihleri arasında ise park ve bahçelerde hastalığın yayılmasına neden olacak şekilde çadır ve stant kurulmasına müsaade edilmemesine karar verildiğini duyurdu.

Van Valiliği, kentte her türlü toplu faaliyet, hareket, gösteri ve organizasyon gibi etkinliklerin kısıtlandığını duyurdu. Valilik, eylem/etkinliklere katılmak amacıyla yapılacak giriş ve çıkışların yasaklandığını açıkladı fakat henüz sür belirtmedi. 

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/galeri-son-dakika-haber-hangi-illere-giris-cikis-yasagi-getirildi-istanbul-ve-ankarada-var-mi-iste-giris-cikis-yasagi-olan-iller-41543811/6

https://www.hurriyet.com.tr/galeri-hangi-illere-giris-cikis-yasagi-getirildi-istanbul-ve-ankarada-seyahat-kisitlamasi-var-mi-iste-giris-cikis-yasagi-olan-iller-41543811/10